Jste zde:  
||
||
||
Odemykání vody

Ostatní

Odemykání vody

Odemykání vody očima Radky Víchové a objektivem Petry Rážové & Michala Kolbeka

Odemykání vody

Letošní první vodní akce byla naplánována na třetí květnový víkend. Konala se na rybníku Radvanec u Sloupu v Čechách, v krásné krajině, střežené romantickým hradem.

Skalní hrad Sloup

Přes nepříznivou předpověď počasí a páteční neustávající déšť se nás v kempu Radvanec, v blízkosti stejnojmenného rybníka, sešlo opravdu hodně: Jandovi s Gerdou, Šimkovi s Dastym, Markéta Kubištová s Matildou, Krausovi s Astou a Goldou, Hosťovečtí s Ines Igi a jejím štěňátkem Aramisem, Petra Rážová a Michal Kolbek s Indym, Dan Mašek s celou rodinou a fenkou Lolou, Martin Musil s Gachonou, Chýlovi s Kayrou a my dva s Mirkem , Arani a Bertíkem. V sobotu dopoledne byl naplánován výšlap na hrad. Náš mohutný průvod, vedený Petrem a Dastym a zakončený týmem Maškových, kteří vezli kočárek s malou Toničkou, způsobil údiv i na silnici mezi cyklisty, z nichž mnozí seskakovali z kol a honem si fotili naše chlupáče. Do Sloupu mezitím dorazila zpráva, že na Radvanci mají sraz medvědáři…

Po výborném obědě měl nastat zlatý hřeb celého víkendu- odemykání vody. Vše probíhalo podle předem připraveného scénáře.Po 14.hodině byl na břeh dopraven člun a šťastně spuštěn na vodu. Petr, se mezitím převlékl do hastrmanského a stihl postrašit několik dětí, které pak hledaly útočiště u svých rodičů.V tom se objevil člun.Jeden z vodníkových asistentů hodil klíč a to už na Markétin povel vyrazila Matilda,skvěle klíč aportovala a předala jej vodníku Petrovi.Vodník slavnostně odemkl rybník a poprosil všechny vodní živly, aby nám byly po celý rok příznivě nakloněny. Za odměnu mu dvě zástupkyně z říše víl předaly proutěný košík s piškotovým hastrmanským miminem, určeným k následné konzumaci ke kávě.

Pak mohl začít lehký výcvik.Psi si vyzkoušeli aportíky a kdo chtěl, zkusil výsadek psů ze člunu na břeh.V neděli dopoledne jsme pilovali poslušnost na suchu a po obědě a kávě s vodnickým dortem jsme se vraceli domů. Nevím, jak ostatním, ale nám s Mirkem se tento víkend moc líbil : s výbornou partou ,dobrou náladou a spoustou legrace jsme zapomněli na déšť a chladné počasí.

Radka Víchová

Medvědí průvodVodníkVodník straší dětiOdemykáníVýcvikDasty v akciIndy skáče šipkusranda musí býtGachonaAraniMatildaMatildaMatilda s pádlemnedělní výcvikSlalom se učili i ti nejmenšíVýcvikOdpolední kávička s dortemněkoho to vážně zmohlo...

 

 

Vytisknout E-mail