Jste zde:  
||
||
||
||
Klubová výstava na Džbáně 2004

4/2004

Klubová výstava na Džbáně 2004

Bohužel jsem se letos nemohla zúčastnit obou dní klubové výstavy, ale musím přiznat, že i jeden den se pro mě stal nezapomenutelným zážitkem.

Výstava se konala stejně jako vloni v kempu na Džbánu, takže zde spousta vystavovatelů přespávala už od pátku.

Když jsme dorazili, hemžilo se už výstaviště množstvím novofundlanďánků a jejich páníčků, na které jsme se už moc těšili. Dobře se známe z různých klubových akcí. Výstavu zahájil pan předseda klubu proslovem a samozřejmě nechyběl ani tradiční přípitek na zdar výstavy (tentokrát jsme měli speciální šampaňské s etiketou Novofundlandklubu).

Bylo trochu chladněji, ale naštěstí téměř nepršelo, a tak výstava probíhala v pohodě. Výstavu posuzovali manželé z Dánska. Bohužel jsem měla chvilkami dojem, že čím uslintanější zvíře, tím lepší ocenění. Ale to je pouze můj subjektivní dojem. Výstava byla i tak nádherná.

Po posuzování v kruzích se konala ještě soutěž chovatelských skupin a samozřejmě nechyběla ani soutěž Dítě a pes, do které jsem přihlásila i svého synka. Ze skupiny dětí byl sice nejmladší, občas upadl, ale Chickytka ho vedla statečně.

Některé starší děti skutečně předvedly své pejsky jako praví profesionálové. Za to jim patří můj veliký obdiv. (Myslím si, že je moc důležité, aby děti vodily své pejsky, třeba se tak zabrání řečem, že psi jsou zabijáci dětí.) Každé z dětí nakonec dostalo krásný hrneček, jak jinak než s fundlákem, plný lízátek a k tomu ještě nafukovací míč. Zlatým hřebem výstavy bylo samozřejmě závěrečné předání cen, odkud nikdo neodešel s prázdnou. Ti, kdo nedostali poháry a pytle s krmením, si odnesli alespoň krásnou vázičku s novofundlanďánkem (v sobotu byly cenami skleničky).

Protože Ríšánek už byl za celý den unavený, museli jsme se nakonec se všemi přátelsky rozloučit a odjet zpět domů.

Na závěr bych ještě moc chtěla poděkovat manželům Jandovým, paní Čermákové a dalším spolupořadatelům, bez nichž by tahle výstava snad ani nemohla být. A samozřejmě Věře a Veronice Ždářských, které nám ty nádherné ceny vlastnoručně vyrobily. Ještě jednou všem moc děkuji a doufám, že příští rok se zase setkáme v tak hojném počtu.

Vytisknout E-mail