Jste zde:  
||
||
||
NV Olomouc 15. 1. 2006

Národní a krajské výstavy

NV Olomouc 15. 1. 2006

Hanácká národní výstava psů Olomouc 15. 1. 2006
Rozhodčí: Jiří Janda (CZ)

Třída dorostu - psi:

CHUBBY Son z Bobrovnického údolí
Datum narození: 10.7.2005 Číslo zápisu: ČMKU 5120/05
Matka: Rosmery z Bobrovnického údolí Otec: Chubby Chumpy Avalon
Majitel: Zmeko Pavel
Posudek: 6 ti měsíční harmonicky se vyvíjející pes, s odpovídající hlavou, u které je nutno pochválit velmi pěkně vyvinuté řezáky v nůžkovém skusu, oči by mohly být hlouběji uloženy, pěkně vyvinuté předhrudí svědčí o správném zaúhlení končetin, a též zaúhlení zadních končetin je v pořádku a tomu odpovídá celkově pěkná pohybová mechanika, osrstění ještě štěněčí.
Velmi nadějný 1

Třída mladých - psi:

ALEX z Dolní Chalupy
Datum narození: 21.2.2005 Číslo zápisu: ČMKU 5072/05
Matka: Viktorija Faundland Otec: Monchichi King of Helluland
Majitel: Reichert Jan
Posudek: Vysoký pes správného formátu s mohutnou výraznou hlavou, čelní stop výrazný, čenich harmonicky modelovaný, těžší spodní pysk (příliš výrazný koutek), v chrupu ač se jedná o nůžkový skus se kazí spodní čelist, malé oči dostatečně uzavřené, hluboký hrudník, dostatečně prostorný, strmější postavení vpředu, co se zaúhlení týče zadní končetiny jsou výrazně strmé a způsobují mírné převýšení zádě. Za pohybu jde úzce, přičemž vzadu je to výraznější.
Velmi dobrý 1

ANYMAE z Dolní Chalupy
Datum narození: 21.2.2005 Číslo zápisu: ČMKU 5073/05
Matka: Viktorija Faundland Otec: Monchichi King of helluland
Majitel: Stehlík Zdeněk + Vlčková J.
Posudek: Dostatečně vysoký pes s výraznou spíše hrubší hlavou, které by prospělo více ušlechtilosti. Oči dobře uložené, avšak s volnějšími víčky a viditelnou spojivkou. Těžší spodní pysky, nůžkový skus, avšak s nerovným postavením spodních řezáků, kdy stř. spodní řezáky jsou výrazně uloženy nad a též postavení třeňáků ve spodní čelisti by mohlo být lepší. Uši delšího formátu (velmi pěkně vyvinuté), krk a předhrudí s výrazným zaúhlením v ramenou, avšak ne zcela ideální postavení náprsní. Zadní končetiny by mohly být lépe zaúhleny v kolením kloubu. Zvlněná dostatečně uzavřená srst správné struktury i barvy. Na újmu celkové harmoničnosti psa je výrazně prověšená hřbetní linie.
Velmi dobrý 2

Mezitřída - psi:

CIRIL z Boršovského Kopce
Datum narození: 12.4.2004 Číslo zápisu: ČMKU 4999/04
Matka: Ina z Vily Renmark Otec: Twillin Gate Atriptous
Majitel: Zaňát Jan
Posudek: Velký pes správného formátu, s výraznou hrubší, typickou samčí hlavou, s těsným nůžkovým skusem, ve kterém střeďáky nakusují do kleští, oči správného tvaru, dobře uložené s lehce volnými spodními víčky, za zvláštní pochvalu stojí, že přestože se jedná o těžší typ hlavy, jsou spodní pysky dostatečně suché a uzavřené a pěkně pigmentované. Nádherná horní linie, od partie hlavy až po nasazení ocasu, což ještě zdůrazňuje velice pěkně přiléhající standardní osrstění. Silná stavba končetin jenom dokresluje celkově harmonický rámec. Pohybová mechanika dostatečně prostorná i vydatná.
Výborný 1, CAC

DARÉS od Trojské skály
Datum narození: 3.4.2004 Číslo zápisu: ČMKU 5011/04
Matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg Otec: Dreamdancer von der Wässernach
Majitel: Kolátor Tomáš
Posudek: Velmi harmonický kompaktní pes, s nádherně utvářeným předhrudím a prostorným hrudníkem. Typická hlava, plnější líce, velmi pěkný nůžkový skus, chrup kompletní. Silné končetiny, vzadu bych rád viděl výraznější zaúhlení. Standardní husté osrstění, dostatečně uzavřené, výborný.
Výborný 2, Res. CAC

FULL MOON Canadian Beardog
Datum narození: 10.2.2004 Číslo zápisu: ČMKU 4963/04
Matka: Verona ze Zámku Lešná Otec: Milano‘s Conqueror Mikkito
Majitel: Krajčová M. + Šína R.
Posudek: Dostatečně vysoký pes, působící dojmem delšího formátu, s výraznou hlavou, světlejší oči s volnějšími víčky. Spodní pysky těžší, měli by být více uzavřené, chrup s těsným skusem, ve kterém střeďáky nakusují do kleští. Postoj i pohyb dostatečně prostorný, volnější hřbetní linie. Ohon by měl být více osrstěn a lépe nesen. Mohu pochválit strukturu osrstění.
Výborný 3

Třída otevřená - psi:

HIGGINSON Beau Stratony
Datum narození: 24.11.2001 Číslo zápisu: ČMKU 4688/01/04
Matka: Elizabeth Braun Stratony Otec: Harrison v.d. Wässernach
Majitel: Ing. Buchtela Zbyněk
Posudek: Mohutný vysoký pes s pěkně formovaným hrudníkem i předhrudím, s typickou samčí hlavou, které by neškodilo více ušlechtilosti. Skus nůžkový, ale postavení řezáků ve spodní čelisti by mělo být vyrovnanější, spodní pysky sice nejsou zcela sytě pigmentovány, ale stojí za pochvalu, jak jsou uzavřené. Přední končetiny vyhovující postavení, avšak za pohybu trochu volnější v loktech. Zaúhlení zadních končetin je dostatečné, což i přispívá k celkové vydatné mechanice, kdy je nutno ocenit dlouhý krok zadních končetin. Standardní dobře uzavřené osrstění, hřbet by mohl být trochu pevnější. Má radost ze života.
Výborný 1, CAC

Třída pracovní - psi:

DUMAS od Trojské skály
Datum narození: 3.4.2004 Číslo zápisu: ČMKU 5015/04
Matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg Otec: Dreamdancer von der Wässernach
Majitel: Čermáková Věra
Posudek: Mladý avšak velmi harmonicky se vyvíjející pes, v typické pracovní kondici, typická hlava, uzavřené pysky, nádherný nůžkový skus, chrup kompletní. Dostatečně prostorný postoj, s vydatnou lehkou pohybovou mechanikou. Rovné dostatečně uzavřené osrstění, s výrazným krycím vlasem, které by mohlo být hustější a delší. Osrstění ideálně černé.
Výborný 1, CAC

Třída vítězů - psi:

DAYTON z Medvědí rokle
Datum narození: 27.6.2002 Číslo zápisu: ČMKU 4780/02/05
Matka: Aura Aberad Alzik Otec: Gambi od Jihlavské brány
Majitel: Fencl Jiří
Posudek: Vysoký harmonický pes s velmi pěkně modelovanou ušlechtilou hlavou, pysky ač otevřenější, dostatečně suché, velmi pěkně modelovaná hřbetní partie, hluboký hrudník a výrazné předhrudí, svědčí o pěkném zaúhlení předních končetin. A je škoda, že co se úhlení týče nemůžeme totéž říci o zadních končetinách. Velmi pěkná horní i spodní linie, a to obojí ještě podtrženo ideálním osrstěním. Za pohybu trochu užší, akce zadních končetin by mohla být trochu vydatnější.
Výborný 2, Res. CAC

MEFISTO od Jihlavské brány
Datum narození: 10.6.2003 Číslo zápisu: ČMKU 4910/03
Matka: Pamela z Bobrovnického údolí Otec: Beethoven Laboma
Majitel: Matucha Bohumil
Posudek: Vysoký harmonický pes na první pohled zaujme typickou samčí hlavou. Pysky těžší, avšak uzavřené, ocenil bych trochu větší zaúhlení vpředu. Naproti tomu velmi pěkné zaúhlení zadních končetin, a tomu odpovídající vydatná pohybová mechanika, která je i dostatečně prostorná. Přispívá k tomu, že se pes za pohybu jeví stejně harmonicky jako v klidu.
Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB, V soutěži o vítěze skupiny II. získal 9. místo

Třída dorostu - feny:

ELISABETH QUEEN Wichrowe Laki
Datum narození: 15.6.2005 Číslo zápisu: PRK.II. -84694
Matka: Stokrotka Polna Wichrowe Laki Otec: Princ Pepi Wichrowe Laki
Majitel: Lošťáková Irena + Balatek Anna
Posudek: 7 měsíční fenka již nyní s velmi pěkně modelovanou hlavou, kompletní těsnější nůžkový chrup, kde je nutno ocenit nádherné postavení a vývin řezáků. Oči kulaté by mohly být hlouběji uloženy. Vyhovující zaúhlení vpředu , vzadu výrazně strmější, jak v kolením, tak v hlenovém kloubu. Hřbetní linie dostatečně pevná, avšak kostra končetin by měla být jednoznačně silnější. Již vyměněné osrstění trochu zvlněné, ale dostatečně uzavřené. S dobrou pigmentací a bílým znakem na hrudi.
Nadějný 1

Třída mladých - feny:

ANATER z Dolní Chalupy
Datum narození: 21.2.2005 Číslo zápisu: ČMKU 5073/05
Matka: Viktorija Faundland Otec: Monchichi King of Helluland
Majitel: Hajdovi Lenka + Otakar
Posudek: 10 měsíční, avšak vysoká fena, s výraznou hlavou, která by celkově, ale zejména v partii čenichu mohla být širší. Oči by mohly být hlouběji uloženy, jsou dostatečně tmavé. Nůžkový skus, avšak ne zcela vyhovující postavení spodních řezáků, kde jakoby střed čelisti dovnitř. Delší ucho, strmější v ramenou i v kolením kloubu. Harmonická horní i spodní linie. Pěkné černé uzavřené osrstění, které by mohlo být bohatší.
Výborná 1, CAJC

Mezitřída - feny:

CELESTA z Boršovského Kopce
Datum narození: 12.4.2004 Číslo zápisu: ČMKU 4999/04
Matka: Ina z Vily Renmark Otec: Twillin Gate Atriptous
Majitel: Dostálová Marie
Posudek: Vysoká fena delšího rámce, s velmi výraznou hlavou, chrup bez připomínek. Silná kostra odpovídající velikosti feny. Uši delší, lebeční partie dostatečně klenutá, takže není třeba ji načesáváním dopředu zdůrazňovat. Čenich pěkně řezaný, užší přední fronta spolu s méně výrazným zaúhlením, zaúhlení vzadu vyhovuje, avšak krok zadních končetin by měl být delší. Hřbetní linie by mohla být pevnější. Velmi pěkné osrstění, co se struktury i barvy týče. Ohon je v pohybu dosti vysoko nesen. Vzadu jde úzce.
Výborná 1, CAC

Třída otevřená - feny:

JCH. AISHA Sněžná Brána
Datum narození: 8.6.2003 Číslo zápisu: ČMKU 4908/03
Matka: Vali od Krále Karla IV. Otec: Fatal Beauty Grandezza
Majitel: Stehlík Zdeněk ml.
Posudek: Dostatečně velká fena, správného formátu, harmonická s výraznou pěknou ušlechtilou hlavou, chrup až na ztrátu P1 dole v pořádku. Uši delší, avšak správně nasazené, živě reagující. Při stran. pohledu velmi pěkně modelovaný čenich. Velmi harmonická dolní i horní linie. Prostorný postoj, za pohybu bych ocenil, kdyby vzadu byl širší. Velmi pěkné, standardní osrstění, dobře uzavřené. Ač je to fena pěkně předváděná, dalo by se říci, že se sama předvádí ještě lépe.
Výborná 1, CAC, Národní vítěz

SARAH od Bílého Zámku
Datum narození: 28.4.2002 Číslo zápisu: ČMKU 4747/02
Matka: Agens Dinar Otec: Draif z Lednickiego Zakola
Majitel: Vončoková Irena
Posudek: Dostatečně velká fena s typickou hlavou. Které by prospěla trochu více ušlechtilosti. Chrup bez připomínek. Předhrudí dostatečně výrazné, avšak postoj hrudních končetin by mohl být prostornější. Dobré zaúhlení a tomu odpovídající pohybová mechanika. Osrstění výrazně zvlněné, až otevřené, svědčí o tom, že metabolismus feny asi není zcela v pořádku.
Dobrá

Třída vítězů - feny:

CH. NAUSIE od Štiky
Datum narození: 22.10.2002 Číslo zápisu: ČMKU 4797/02
Matka: Lethe od Štiky Otec: Alex Webb Bay
Majitel: Holleschovi Alfréd + Gabriela
Posudek: Mohutná silná fena, s velmi výraznou spíše hrubší hlavou. Oči by měly být tmavší, chrup v pořádku. Mohu pochválit i přesto, že se jedná o těžší typ hlavy jsou pysky ještě dostatečně suché a uzavřené. Pěkně formovaný čenich, i když s trochu naznačenými vráskami. Pěkné zaúhlení za pohybu a vydatný krok. Až neuvěřitelně lehký, vzhledem k celkové mohutnosti feny. Při statickém posouzení by úhlení vzadu mohlo být lepší. Velmi pěkné standardní osrstění správné struktury.
Výborná 1, CAC

Soutěž nejhezčí pár psů:

Fena:JCH. AISHA Sněžná Brána
Pes:ANYMAE z Dolní Chalupy
Majitel: pan Stehlík Zdeněk + Vlčková J.

Vytisknout E-mail